Vieš o psíčkarskej akcii? Daj vedieť aj ostatným!

Poznáte všetky psie športy?

Agility

agility

Agility je vzrušujúci psí šport, ktorý ukazuje psiu rýchlosť, obratnosť a poslušnosť. Pri tejto aktivite psy prekonávajú náročnú prekážkovú dráhu, ktorá zvyčajne zahŕňa skoky, tunely, kladinu, slalom a hojdačku. Cieľom je, aby pes a psovod prešli trať čo najrýchlejšie a najpresnejšie, pričom sa musia riadiť pokynmi a povelmi psovoda.

Agility si vyžaduje silné puto medzi psovodom a jeho psom, pretože komunikácia a tímová práca sú kľúčové. Neposkytuje psovi len fyzické cvičenie, ale aj mentálnu stimuláciu, pretože na trati musí robiť rozhodnutia v zlomku sekundy. Agility je zábavný a súťaživý spôsob, ako si psy a ich majitelia môžu vytvoriť puto a zároveň ukázať svoje výnimočné schopnosti a atletickosť.


Pozrieť akcie

Bull sports

bullsports

Bullsporty zahŕňajú rôzne fyzicky náročné súťaže, ktorých cieľom je otestovať silu, obratnosť a odhodlanie psa, a sú určené predovšetkým pre plemená, ako je pitbulteriér alebo americký stafordšírsky teriér, prípadne iné typy plemien bull. Tieto športy zahŕňajú viaceré disciplíny.

Pri cviku „high jump“ psy demonštrujú svoju schopnosť vyskočiť čo najvyššie tým, že sa snažia zahryznúť do hračky alebo peška zaveseného vo výške. Pri disciplíne „tug of war“ sa v priateľskom, ale intenzívnom súboji stretávajú sily dvoch psov stojacich proti sebe. „Wall climb“ je výzvou pre šplhacie schopnosti psa, ktorý sa pokúša dosiahnuť najvyšší bod odrazom a behom po zvislej stene, čím preukáže svoju obratnosť a koordináciu. Ťahanie záťaže alebo „weight pulling“ testuje silu a vytrvalosť psa, ktorý ťahá ťažké sane alebo závažie na stanovenú vzdialenosť.

Tieto bull športy poskytujú nielen príležitosť na preverenie kondície, ale tiež vyzdvihujú pôsobivú fyzickú zdatnosť psa a puto medzi psom a jeho psovodom.


Pozrieť akcie

Guy with disabilities in a wheelchair with his assistance dog at rehabilitation center

Canistherapy

Canisterapia, známa aj ako terapia s pomocou zvierat alebo terapia so psom, je terapeutický prístup, ktorý zahŕňa prácu vycvičených psov s jednotlivcami s cieľom zlepšiť ich fyzickú, emocionálnu alebo sociálnu pohodu. Počas canisterapie navštevujú špeciálne vycvičené psy a ich psovodi nemocnice, domovy dôchodcov, školy, rehabilitačné centrá a iné opatrovateľské zariadenia, aby im poskytli spoločnosť a podporu.

Spolupráca s terapeutickými psami môže mať pozitívny vplyv na duševné zdravie jednotlivcov, znižuje stres a úzkosť a zlepšuje náladu. Je obzvlášť účinná pri pomoci osobám s telesným alebo kognitívnym postihnutím, deťom s problémami pri učení a ľuďom, ktorí podstupujú rehabilitáciu.

Canisterapeutické sedenia sú starostlivo štruktúrované a pod dohľadom, aby sa zabezpečila bezpečnosť a pohodlie zúčastnených osôb aj psov. Canisterapia síce nie je šport, ale je to aktivita so psom, kde sa organizujú rovnako podujatia a skúšky, takže sme sa rozhodli ho zaradiť medzi ostatné.


Pozrieť akcie

Coursing / Sighthound racing

Coursing je dynamický psí šport, ktorý sa zameriava na vrodené lovecké schopnosti všetkých rýchlych psov. Pri tomto vzrušujúcom športe sa psy púšťajú na voľno do rozsiahleho otvoreného priestoru, kde sa naháňajú za mechanicky ovládanou návnadou, zvyčajne vypchatým zvieraťom alebo umelým farebným strapcom. Návnada napodobňuje nepravidelné pohyby koristi, čo v psoch podnecuje prirodzené inštinkty na prenasledovanie.

Psovodi vypúšťajú svoje psy súčasne a preteky sú vzrušujúcou ukážkou rýchlosti, obratnosti a stratégie. Súťaž vyhráva pes, ktorý ako prvý chytí návnadu alebo prejde celú trať. Coursing na otvorenom priestranstve nielenže poskytuje všetkým psom no najmä chrtom možnosť zapojiť ich prvotné inštinkty, ale ponúka aj fantastické vyžitie a možnosť vidieť obdivuhodný atletický talent týchto plemien.

Dostihové preteky chrtov „sighthound racing“ sú vzrušujúcim a rýchlym psím športom špeciálne určeným pre plemená ako greyhound, whippet a saluki, ktoré sú známe svojou pozoruhodnou obratnosťou a rýchlosťou. V tomto športe sa psy naháňajú za mechanickou návnadou po trati alebo dráhe. Tento typ pretekov je populárny najmä vo Veľkej Británii.


Pozrieť akcie

Dock diving

dogdiving

Dock diving je vzrušujúci a adrenalínový šport pre psov, pri ktorom sa prejavuje láska psa k vode a jeho schopnosť skočiť z móla do bazéna s vodou. V tomto športe psy súťažia o dosiahnutie čo najväčšej vzdialenosti alebo výšky pri skoku do vody. Je to vzrušujúci divácky šport, ktorý vyzdvihuje atletickosť, silu a presnosť psa.

Psovodi zvyčajne hodia do vody hračku alebo je aport zavesený vopred nad bazénom a psy sa vypúšťajú z móla, aby ho dosiahli a aportovali. Vzdialenosť alebo výška, ktorú dosiahnu, sa potom meria a na základe nej sa určí víťaz.


Pozrieť akcie

Dogdancing / Heelwork

dogdancing-heelwork

Dog dancing známy aj ako „canine freestyle“, je podmanivý a kreatívny psí šport, ktorý spája umenie tanca s poslušnosťou a obratnosťou psov. V tomto športe psy a ich psovodi predvádzajú choreografické zostavy na hudbu, v ktorých pes ukazuje svoju presnosť, koordináciu a schopnosť reagovať na povely. Heelwork to music je špecifický aspekt tancovania so psom, ktorý sa zameriava na zložité, synchronizované pohyby medzi psom a psovodom.

Počas tancov so psom psy predvádzajú pôsobivú škálu trikov, otočiek, skokov a zložitej práce s nohami, ktoré sú synchronizované s rytmom hudby. Psovodi používajú signály rukou a slovné pokyny, aby viedli svojich psov pri cvičení, čím zdôrazňujú ich tímovú prácu a komunikáciu. Je to radostný a umelecký spôsob, ako sa psy a ich majitelia môžu vyjadriť a zároveň potešiť publikum svojimi ladnými pohybmi.


Pozrieť akcie

Shiba Inu dog trains balance on gray and yellow stability balls for core strengthening

Dogfitness

dogfitness

Fitness pre psov je holistický prístup k udržiavaniu fyzického ale aj psychického zdravia psov. Najmä u psov, ktoré sú v športovej záťaži, je dôležité sa zameriavať nielen na tréning daného športu, ale aj kompenzačné cvičenia, strečing, vyváženú výživu, mentálnu stimuláciu a celkovú pohodu psov. Fitness pre psov zvyčajne zahŕňa aktivity, ako sú masáže, strečing, správna príprava svalov pred pretekom, hydroterapia, dornova terapia, cvičenie na balančných pomôckach ale aj interaktívne hry, ktoré sú prispôsobené veku, plemenu a úrovni energie psa. Mentálna stimulácia prostredníctvom skladačiek, tréningu poslušnosti a dokonca aj učenia sa nových trikov je rovnako dôležitá na udržanie psov v aktivite a duševnej bystrosti.

Dogtrekking


Pozrieť akcie

dogtrekking

Dogtrekking je outdoorový psí šport, ktorý kombinuje turistiku alebo beh so psom. Pri dogtrekkingu účastníci prechádzajú rôznymi terénmi, od chodníkov a hôr až po lesy a divočinu, pričom ich sprevádzajú ich štvornohí spoločníci. Tento šport podporuje kondíciu psov aj ľudí a posilňuje ich vzájomné puto.

Počas dogtrekkingu sú psy vybavené postrojom a pripútané k svojim majiteľom vodítkom s amortizérom a dvojica sa spoločne pohybuje najmä po turistických trasách. Tento šport kladie dôraz na tímovú prácu, komunikáciu, orientáciu a v teréne a vytrvalosť, čo je pre psov a ich majiteľov vynikajúci spôsob, ako si užiť pobyt v prírode a zároveň zostať aktívny a fit. Víťaza zvyčajne určuje najkratší čas na danej trase. Podujatia dogtrekkingu sa pohybujú od nenáročných túr až po súťažnejšie preteky a trate môžu mať dĺžku od 5 do 100 km.


Pozrieť akcie

Flyball

flyball

Flyball je vzrušujúci a rýchly psí šport, ktorý kombinuje prvky rýchlosti, obratnosti a tímovej práce. V tomto štafetovom behu súťažia tímy psov v získavaní tenisových loptičiek z pružinového boxu a potom sa cez sériu prekážok vracajú k svojim psovodom, a to všetko v časovom limite. Cieľom je prejsť trať čo najrýchlejšie a bez chýb a hlavne byť rýchlejší ako súperiace družstvo.

Flyball testuje schopnosť psa plniť povely, preskakovať prekážky a presne spúšťať mechanizmus na vypúšťanie loptičiek. Je to vzrušujúci divácky šport, ktorý ukazuje atletickosť psov a ich nadšenie pre hru. Tímy zvyčajne pozostávajú zo štyroch psov a na dosiahnutie úspechu musia pracovať v dokonalej súhre.


Pozrieť akcie

Frisbee

frisbee

Frisbee dog sport, známy aj ako disc dog, je dynamický a vizuálne podmanivý šport, pri ktorom psy chytajú lietajúce disky, ktoré hádžu ich psovodi. Ukazuje neuveriteľnú atletickosť, obratnosť a presnosť psov, ktorí dokážu rýchlo bežať  a vyskočiť v správnej chvíli tak, aby chytili disky vo vzduchu.

Pri tomto športe psy a psovodi spolupracujú, aby s lietajúcim diskom predvádzali rôzne triky, kúsky a akrobaciu, často na hudbu. Rozhodcovia počas súťaží hodnotia štýl, vzdialenosť a náročnosť chytania psov. Frisbee šport pre psov je fantastický spôsob, ako si psy môžu zacvičiť, stimulovať svoju myseľ a posilniť puto medzi nimi a ich majiteľmi.


Pozrieť akcie

Herding

herding

Pasenie oviec je tradičný a vysoko kvalifikovaný psí šport, ktorý vyzdvihuje pracovné schopnosti pastierskych plemien, ako sú border kolie, austrálske ovčiaky, kelpie, ale aj všetky ostatné pastierske plemená. V tomto športe psy preukazujú svoje vrodené pastierske inštinkty tým, že vedú skupinu oviec cez určenú trasu alebo pastvinu, pričom sa riadia povelmi a pokynmi psovoda.

Cieľom je preukázať schopnosť psa kontrolovať pohyb oviec, usmerňovať ich cez brány, do ohrád alebo po určitých trasách. Rozhodcovia hodnotia presnosť, trpezlivosť a účinnosť psa pri plnení týchto úloh. Pasenie oviec je nielen dôkazom inteligencie a inštinktov týchto plemien, ale aj poctou historickému partnerstvu medzi psami a ľuďmi v poľnohospodárstve a chove hospodárskych zvierat.


Pozrieť akcie

Hero / Spartan races

hero-race

Preteky typu „hero“ alebo „spartan“ spájajú vzrušenie z prekážkových pretekov s tímovou prácou a atletickými schopnosťami psov a ich psovodov. Na týchto podujatiach účastníci a ich štvornohí spoločníci spoločne zdolávajú sériu náročných prekážok, bahenných jám, vodných úsekov a iných fyzických výziev, ktoré sú na trati pripravené. Tento šport preveruje nielen fyzickú zdatnosť a vytrvalosť psov a ľudí, ale aj ich komunikáciu a puto.

Psovodi vedú svojich psov cez prekážky a povzbudzujú ich, aby skákali, šplhali, plávali a prekonávali trať. Tieto preteky sú pre ľudí a ich psov vzrušujúcim spôsobom, ako zostať aktívni a súťaživí, pričom sa medzi nimi posilňuje dôvera a spolupráca.


Pozrieť akcie

Hoopers

hoopers

Hoopers je vzrušujúci a relatívne nový psí šport, ktorý sa zameriava na agilitu a tímovú prácu medzi psami a psovodmi. V tomto športe sa psy pohybujú po trati, ktorá pozostáva zo série obručí alebo tunelov a ďalších prekážok. Cieľom je prejsť trať čo najrýchlejšie a riadiť sa pokynmi a povelmi psovoda.

Obruče sú jedinečné, pretože sú pre psov menej fyzicky náročné v porovnaní s tradičným športom agility so skokmi. Tento šport kladie dôraz na plynulý a efektívny pohyb po trati, vďaka čomu je prístupný psom rôzneho veku a fyzickej kondície. Súťaže Hoopers poskytujú psom zábavný a psychicky stimulujúci priestor na predvedenie ich schopností agility a poslušnosti.

 


Pozrieť akcie

Hunting

hunting

Lov so psami je stáročia starý šport, ktorý využíva prirodzené lovecké inštinkty a schopnosti psov na pomoc poľovníkom pri sledovaní, lokalizácii a vyhľadávaní zveri. Rôzne plemená poľovných psov sú vycvičené na špecifické úlohy, napríklad pointery a retrievery. Tieto psy pracujú spolu so svojimi ľudskými psovodmi na vyhľadávaní a stopovaní zveri, vyhľadávaní živých ale aj a prinášaní strelených vtákov alebo zveri alebo na sledovaní zranených zvierat.

Lov so psami nie je len šport, ale aj stará tradícia hlboko zakorenená v mnohých kultúrach na celom svete. Vyžaduje si silné puto medzi psom a lovcom, ako aj prísny výcvik a disciplínu. Tento šport oslavuje schopnosti a inštinkty poľovných psov a ich prínos pre zabezpečenie obživy a rekreácie poľovníkov v prírode. Je dôležité poznamenať, že predpisy a etika poľovníctva sa od minulosti značne zmenila a zodpovedné poľovnícke postupy uprednostňujú dobré životné podmienky zvierat a ochranu prírody.


Pozrieť akcie

IGP / Mondioring

IGP-mondioring

IGP (Internationale Gebrauchshund Prüfungsordnung) a Mondioring sú náročné a komplexné psie športy, ktoré hodnotia poslušnosť, obranné a stopárske schopnosti psa. Boli vyvinuté na testovanie pracovných schopností rôznych plemien, najmä tých, ktoré sa tradične používajú na policajné a obranárske práce.

Pri IGP, predtým známom ako IPO (Internationale Prüfungs-Ordnung), psy absolvujú sériu skúšok, ktoré zahŕňajú fázy stopovania, poslušnosti a obrany. Pri stopovaní psy sledujú pachovú stopu, aby lokalizovali predmety a došli do cieľa. Poslušnosť testuje schopnosť psa reagovať na povely, zatiaľ čo v obrannej fáze sa hodnotí schopnosť psa chrániť svojho psovoda, keď je to potrebné.

Mondioring je zasa šport pre psov francúzskeho pôvodu, ktorý kombinuje prvky poslušnosti, agility a obrany. Psy musia predvádzať zložité cviky, ako sú skoky, aportovanie a vyhľadávanie, pri ktorých sa ukazuje ich všestrannosť a presnosť.

IGP aj Mondioring si vyžadujú silné partnerstvo medzi psom a psovodom, pričom sa kladie dôraz na tímovú prácu, disciplínu a kontrolu. Tieto športy nielen oslavujú pracovné schopnosti psov, ale poskytujú im aj náročné a uspokojujúce uplatnenie ich prirodzených inštinktov.


Pozrieť akcie

Mushing / Canicross

mushing canicross

Mushing a s ním súvisiace disciplíny ako canicross, bikejoring, scooter a skijoring sú vzrušujúce psie športy, pri ktorých psy ťahajú rôzne druhy dopravných prostriedkov, ako sú sane, bicykle, kolobežky alebo lyže, a pracujú v tandeme so svojimi psovodmi. Mushing sa tradične spája s pretekmi psích záprahov, kde tímy psov, ako sú sibírski husky, aljašskí malamuti alebo európske saňové psy, ťahajú sane po zasneženej krajine ale čoraz častejšie aj v období „off-snow“.

Canicross zahŕňa beh so psom, pričom pes je zapriahnutý a pripevnený k bežcovi pomocou vodítka s amortizérom. Bikejoring je podobný, ale pes ťahá horský bicykel po chodníkoch alebo cestičkách a skijoring sa vykonáva na bežeckých lyžiach.

Tieto športy kladú dôraz na tímovú prácu, vytrvalosť a spoluprácu medzi psom a psovodom. Poskytujú psom vynikajúci spôsob, ako sa hýbať, stimulovať ich myseľ aj telo a užívať si prírodu spolu s ich majiteľmi.


Pozrieť akcie

Nosework / Tracking

nosework tracking

Nosework a stopovanie sú psie športy, ktoré sa zameriavajú na využitie pozoruhodného čuchu a stopovacích schopností psa. Pri noseworku sa psy cvičia na vyhľadávanie špecifických pachov, často ukrytých v nádobách alebo na určených miestach. Psovodi vedú svojich psov, aby tieto pachy našli, a na súťaži predvádzajú schopnosť nájsť a identifikovať rôzne druhy pachov.

Na druhej strane, stopovanie je disciplína, pri ktorej psy sledujú pachovú stopu zanechanú osobou alebo predmetom. Psy používajú svoje skvelé nosy na sledovanie pachovej stopy, pričom často prekonávajú náročný terén a vonkajšie podmienky.

Súťaže v práci s nosom a stopovaní ukazujú presnosť, sústredenosť a odhodlanie psov pri sledovaní pachových stôp alebo vyhľadávaní skrytých pachov a zároveň dokazujú tieto ich výnimočné schopnosti.


Pozrieť akcie

Obedience / Rally OB

obedience

Obedience a Rally Obedience sú dva úzko súvisiace psie športy, ktoré kladú dôraz na schopnosť psa plniť povely a vykonávať presné úlohy pod vedením svojho psovoda. Pri skúškach poslušnosti sa hodnotí zvládnutie rôznych povelov vrátane povelov k nohe, sadni, zostaň, privolanie, aport čo vyslanie do štvorca. Vo vyšších kategóriách je zaradený aj cvik na pachové rozlišovanie. Rozhodcovia hodnotia výkon psa na základe presnosti, rýchlosti a kontroly psovoda.

Na druhej strane, Rally Obedience je dynamický šport, ktorý kombinuje prvky poslušnosti s časovým rozvrhom. Psovodi a psy sa pohybujú po trati s určenými stanovišťami, pričom na každom z nich sa vyžadujú špecifické povely alebo úlohy. Tímy sa pohybujú po trati vlastným tempom a rozhodcovia hodnotia ich plnenie úloh, ako aj celkovú tímovú prácu.

Obedience aj rallye obedience poskytujú psom a ich majiteľom vynikajúcu platformu na budovanie silného puta, zlepšenie komunikácie a predvedenie poslušnosti psa. Tieto športy sú pre psov nielen psychicky stimulujúce, ale slúžia aj ako zábavný a pútavý spôsob účasti na priateľskej súťaži a zároveň posilňujú dobré správanie a reakcie psov.


Pozrieť akcie

Puller sports

Puller šport, pri ktorom sa používajú gumové penové krúžky Puller, je moderným a dynamickým psím športom, ktorý sa zameriava na fyzickú kondíciu, poslušnosť a tímovú spoluprácu medzi psami a psovodmi. V tomto športe sa pes a psovod venujú rôznym cvičeniam a zostavám s použitím krúžkov Puller, ako je aportovanie, preťahovanie a rôzne cviky obratnosti.

Kruhy Puller sú navrhnuté tak, aby boli ľahké a ľahko uchopiteľné a prenosné pre psov. Poskytujú bezpečný a účinný spôsob cvičenia a mentálnej stimulácie pre psy všetkých veľkostí a úrovní kondície. Športové krúžky Puller kladú dôraz na koordináciu, silu a spojenie medzi psom a psovodom, vďaka čomu je to pre oboch pútavá a napĺňajúca činnosť.


Pozrieť akcie

Rescue

rescue

Športy záchranárskych psov sú špecializované súťaže, v ktorých sa hodnotia schopnosti a zručnosti pátracích a záchranárskych psov (SAR) a ich psovodov. Tieto podujatia sú navrhnuté tak, aby kopírovali reálne záchranné scenáre, ako napríklad vyhľadávanie nezvestných osôb v náročnom teréne alebo v oblastiach postihnutých katastrofou. Psy SAR, často plemien ako nemecký ovčiak, belgický ovčiak, border kólia či poľovné psy, preukazujú svoju zdatnosť v stopovaní, obratnosti a poslušnosti.

Psovodi a ich psy SAR spolupracujú pri hľadaní a lokalizácii nezvestných obetí pomocou svojich skvelých nosov a schopností riešiť problémy. Samostatný oddiel je práca záchranárských psov na vodné práce alebo pri lavínových nešťastiach v horách.  Tento výcvik zdôrazňuje životne dôležitú úlohu, ktorú zohrávajú pátracie a záchranárske psy pri záchrane životov počas mimoriadnych udalostí a katastrof, a zároveň poskytujú platformu pre neustály výcvik a zdokonaľovanie sa v týchto život zachraňujúcich zručnostiach.


Pozrieť akcie

Shelter / non FCI events

Mnohé športové podujatia a profesionálne výstavy psov často vylučujú z účasti krížencov alebo psov bez rodokmeňa. Napriek tomu tieto psy usilovne trénujú so svojimi majiteľmi a sú úplne rovnako šikovné a talentované. Preto je skvelé, že sa organizujú aj takéto podujatia, na ktorých môžu predviesť svoje schopnosti a krásu.

Okrem toho mnohé útulky pre zvieratá organizujú takéto podujatia, aby získali podporu pre svoje psy, ktoré v nich žijú. Zavedením tejto sekcie chceme prispieť k úsiliu týchto útulkov, zvýšiť povedomie o ich psoch a zlepšiť ich šance na nájdenie milujúcich domovov. Tento prístup nielenže uznáva talenty a krásu všetkých psov, ale zároveň podáva pomocnú ruku tým, ktorí to potrebujú, čím v konečnom dôsledku podporuje všetkých psích spoločníkov.


Pozrieť akcie

Shows / Handling

Show

Výstavy psov sú súťažné podujatia, na ktorých sa predvádzajú čistokrvné psy s rodokmeňom a hodnotia sa podľa štandardov plemien stanovených chovateľskými klubmi alebo organizáciami plemien. Na týchto podujatiach sa kladie dôraz na predvedenie, temperament a celkovú kvalitu zúčastnených psov. Psovodi a ich psy súťažia v rôznych kategóriách podľa plemena, veku a pohlavia, pričom ich konečným cieľom je získať tituly a uznanie za priblíženie sa štandardu plemena.

Počas výstav rozhodcovia starostlivo hodnotia vzhľad, stavbu tela, pohyb a správanie každého psa. Hodnotenie sa udeľuje na základe toho, ako presne pes zodpovedá štandardu plemena. Výstavné hodnotenie je často jedným z nevyhnutných predpokladov pre uznanie chovnosti psa, t.j. jeho spôsobilosti pre ďalšie využitie v chove.

Výstavy psov poskytujú chovateľom príležitosť prezentovať svoje chovateľské úsilie a mali by slúžiť  ako platforma na identifikáciu vysokokvalitných chovných jedincov. Umožňujú tiež nadšencom a verejnosti oceniť krásu a rozmanitosť čistokrvných psov.


Pozrieť akcie

Socialization / Dog Behavior

Socialization behaviour

Do tejto časti sme zahrnuli opatrenia týkajúce sa správania a socializácie psov. Semináre alebo workshopy o socializácii a správaní psov sú vzdelávacie podujatia, ktorých cieľom je pomôcť majiteľom a nadšencom psov lepšie pochopiť správanie psov a podporiť zdravé interakcie medzi psami a ľuďmi. Na týchto seminároch často vystupujú odborní tréneri, behavioristi alebo veterinári, ktorí sa podelia o poznatky, stratégie a techniky na zlepšenie sociálnych zručností psa a riešenie problémov so správaním.

Počas týchto podujatí sa účastníci môžu dozvedieť o dôležitosti včasnej socializácie šteniat, o technikách oboznamovania psov s novým prostredím, ľuďmi a inými psami a o tom, ako zvládnuť a napraviť problematické správanie. Témy môžu zahŕňať aj reč psieho tela, komunikáciu a stresové signály, čo pomôže majiteľom rozpoznať potreby ich psov a účinne na ne reagovať.

Počas týchto seminárov sa môžu riešiť aj problémové správanie psov, ako je agresivita, úzkosť, strach, nadmerné štekanie a deštruktívne sklony. Účastníci dostanú návod na identifikáciu základných príčin týchto problémov a stratégie na ich účinné zvládnutie.


Pozrieť akcie

Treibball

treiball

Treibball je jedinečný a psychicky stimulujúci šport pre psov, ktorý vznikol v Nemecku. Psy pri ňom pomocou nosa alebo celého tela naháňajú veľké lopty do určeného cieľa. Hra zvyčajne zahŕňa niekoľko veľkých lôpt a pes musí spolupracovať so svojím psovodom, aby každú loptu vmanévroval do cieľa v stanovenom časovom rámci.

Treibball je nielen zábavný šport, ale aj fantastický spôsob, ako si pes môže vyskúšať poslušnosť, schopnosť riešiť problémy a komunikáciu so svojím psovodom. Môžu sa mu venovať psy rôznych plemien a veľkostí. Treibball podporuje tímovú prácu a mentálnu stimuláciu psov aj psovodov, takže je to obohacujúca a príjemná aktivita, ktorá posilňuje ich vzájomné puto.


Pozrieť akcie

agility

Agility

bullsports

Bullsports

Canistherapy

Coursing / Sighthound racing

dogdiving

Dock diving

dogtrekking

Dogtrekking

flyball

Flyball

frisbee

Frisbee

herding

Herding

hero races

Hero races

hoopers

Hoopers

hunting

Hunting

IGP-mondioring

IGP / Mondioring

mushing canicross

Mushing / Canicross

nosework tracking

Nosework / Tracking

obedience

Obedience / Rally OB

Puller sports

rescue

Rescue

Show

Show

Shelter / non FCI events

dogdancing-heelwork

Dogdancing

dogfitness

Dogfitness

Socialization behaviour

Socialization / Dog beahvior

treiball

Treiball

Návrat hore